Достапни линкови

Индија го осуди нападот на полицискиот камп


Индиските власти го осудија нападот на маоистичките бунтовници во кој загинаа 24 полицајци и еден студент. Околу 20 бунтовници учествувале во нападот врз полисцикиот камп во близина на Калкута во понеделникот вечерта.
XS
SM
MD
LG