Достапни линкови

Најмалку 20 загинати во судар на два воза во Белгија


Два воза се судриле денеска во близина на белгијскиот главен град Брисел, при што загинале најмалку 20 луѓе, јавуваат агенциите. Причината за несреќата не е позната, а сообраќајот меѓу Брисел и Париз е во прекин.
XS
SM
MD
LG