Достапни линкови

Груевски ја продолжува посетата на Чешка


Македонскиот премиер Никола Груевски денеска ја продолжува посетата на Чешка, во чии рамки ќе биде примен од чешкиот претседател Вацлав Клаус, а ќе се сретне и со претседателите на Сенатот на Парламентот и на Домот на пратениците, Премисл Соботка и Милослав Влчек. Во текот на денот ќе биде потпишан договор за економска и индустриска соработка, а ќе биде одржан и македонско-чешки бизнис форум.
XS
SM
MD
LG