Достапни линкови

Роберт Гејтс во посета на Франција


Секретарот за одбрана на САД Роберт Гејтс денеска ќе допатува во посета на Франција за да издејствува поддршка за новите санкции против Иран. Гејтс напладне ќе разговара со министерот за одбрана Ерван Морен, а вечер и со францускиот претседател Никола Саркози.
XS
SM
MD
LG