Достапни линкови

За средба Груевски- Папандреу се потребни многу подготовки


„Господин Груевски предложи средба со премиерот Папандреу. Одговорот од господин Папандреу е дека за таков состанок се потребни многу подготовки“. Ова е краткиот одговор од владата на Грција даден за Радио Слободна Европа, на барањето за коментар во врска со вчерашниот телефонски разговор меѓу двајцата премиери и поканата за нивна средба, упатена од македонскиот премиер.
XS
SM
MD
LG