Достапни линкови

3 НАТО војници загинаа во Авганистан


Најмалку 3 војници од редовите на Меѓународните безбедносни сили за помош загинаа денеска во бомбашки напади во Авганистан. Од Мисијата Исаф велат дека еден војник на НАТО бил убиен во Јужниот регион на Авганистан додека другиот загинал во експлозија во западниот дел на земјата. Во соопштението на ИСАФ се вели дека третиот загинат војник е државјанин на Соединетите Американски држави.
XS
SM
MD
LG