Достапни линкови

Саркози: Франција не испраќа нови војници во Авганистан


Франција нема да испрати повеќе војници во Авганистан. Францускиот претседател Николас Саркози во интервју за телевизијата ТФ1 рече дека Франција ќе помогне во случај да е потребна обука за авганистанската полиција, но нема да испраќа нови војници кои ќе се борат во кризното подрачје.
XS
SM
MD
LG