Достапни линкови

Средба на лидерите на Турција, Авганистан и Пакистан


Претседателите на Турција, Авганистан и на Пакистан денеска ќе се сретнат во Истанбул за да дискутираат за релациите меѓу нивните земји. Аналитичарите оценуваат дека Турција планира да преземе клучна улога во унапредувањето на односите меѓу Авганистан и Пакистан. Авганистан се сомнева дека пакистанските безбедносни служби им помагаат на талибанците.
XS
SM
MD
LG