Достапни линкови

Обама не ја одобрува одлуката на судот за кампањите


Американскиот претседател Барак Обама при неговото денешно обраќање до нацијата соопшти дека одлуката на судот да им дозволи на бизнисмените неограничено да донираат пари во политичките кампањи е удар против демократијата. Обама смета дека поради одлуката на судот тој нема да успее да го исполни ветувањето кое го даде за време на неговата кампања дека ќе се бори против моќните лобисти и другите групи од интерес во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG