Достапни линкови

Илија Стојановски го фати крстот во водите на Вардар


Скопјенецот Илија Стојановски го фати крстот во водите на реката Вардар, кој го фрли поглаварот на Македонската православна црква г.г Стефан од Камени мост. Тој им го честита празникот на сите православни христијани и им посака среќа. Оној што ќе го фати крстот се верува дека цела година ќе го следи среќа, здравје и благосостојба.
XS
SM
MD
LG