Достапни линкови

Иран ќе му се одмазди на Израел за убиството на професорот?


Иранското министерство за надворешни работи вети дека ќе му се одмазди на Израел, по убиството на еден професор по физика во мистериозен бомбашки напад. Иранските официјални лица претходно обвинија една опозициска група дека таа го извршила нападот во име на Израел. Министерот за надворешни работи Мостафа Мохамад Наџар вети одмазада, но не образложи како ќе се спроведе. Професорот Масуд Али Мохамади беше убиен кога бомба експлодираше пред неговиот дом.
XS
SM
MD
LG