Достапни линкови

Нетанјаху во посета на Германија


Премиерот на Израел Бенјамин Нетанјаху заедно со неколку министри од владата денеска е во официјална посета на Берлин. Повод за посетата е годишната средба на владите на Германија и на Израел. Разговорите меѓу Нетанјаху и германскиот канцелар Ангела Меркел би требало да се фокусираат на можните акции против Иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG