Достапни линкови

Убиен анти-талибански старешина во Пакистан


Анти-талибански племенски старешина денеска е убиен во Пакистан во близина на границата со Авганистан. Локалните официјални лица соопштија дека Малик Абдул Каџум бил убиен додека влегувал во неговото возило, а притоа и негов роднина е повреден во реонот Бајур. Страешините се цел на Талибанците, откако тие ја организираа локалната милиција да се бори против нив.
XS
SM
MD
LG