Достапни линкови

Истрелана ракета врз дипломатскиот кварт на Кабул


Авганистанската полиција соопшти дека ракета ја погоди дипломатската област на главниот град на Авганистан Кабул. Засега нема информации за жртви или штета. Во Вазир Акбар Кан се сместени повеќето западни амбасади, Претседателската палата, и главната канцеларија наОбединетите нации. Нападите врз Кабул се чести но се со лимитирана штета и жртви.
XS
SM
MD
LG