Достапни линкови

Груевски ќе се сретне со генералниот секретар на НАТО


Премиерот Никола Груевски денеска во Брисел ќе се сретне со генералниот секретар на НАТО Андрес Фог Расмусен. Предвидено е тие да разговараат за достигнувањата и перспективите на Република Македонија за членство во НАТО, како и за реформите на земјата за евро-атланските интеграции. Груевски вчера пред да отпатува за Брисел соопшти и дека на денешната средба ќе стане збор и за спорот со името со Грција.

XS
SM
MD
LG