Достапни линкови

12 нови пациенти со симптоми на А Х1 Н1 во Македонија


Во изминативе 24 часа во болниците низ Скопје се хоспитализирани нови 12 пациенти со симптоми на новиот грип А Х1 Н1. На Клиниката за инфективни болести се примени 4 нови пациенти, а двајца во Воената Болница. На Клиниката за детски болести и на Институтот за белодробни заболувања кај децата се хоспитализирани 5 деца со симптоми на грипот.

XS
SM
MD
LG