Достапни линкови

До лето нови 3100 американски војници во Авганистан


Пентагон нареди распоредување на 3 илјади и 100 војници во Авганистан, во рамките на планот на американскиот претседател Барак Обама. Портпаролот Брајан Вајтмен изјави дека трупите ќе пристигнат во Авганистан во текот на летото. Според планот на Обама, дополнителни 30 илјади војници треба да бидат распоредени во оваа земја, а тие треба да почнат да се враќаат во јули идната година.
XS
SM
MD
LG