Достапни линкови

4 странски работници киндапирани во Нигерија


Полицијата во Нигерија соопшти дека милитантите киндапирале четворица странски нафтени работници. Тројца од киндапираните се Британци, а еден е Колумбиец. Тие имале договор со холандска компанија Ројал Дач Шел, која има свое претставништво во Нигерија. Ниту една милитанта група не презема одговорност за инцидентот.
XS
SM
MD
LG