Достапни линкови

Претседателот на ЕУ, Ромпуј во посета на Грција


Претседателот на Европската Унија Херман ван Ромпуј денеска ќе ја посети Атина, објавија грчки медиуми. Теми на разговорите со грчкиот премиер Јорго Папандреу ќе бидат прашања поврзани за економската криза, климатските промени и проширувањето на Унијата.
XS
SM
MD
LG