Достапни линкови

Клинтон од денеска во турнеја на Пацификот


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска заминува во 10-дневна турнеја низ Австралија, Нов Зеланд и Папуа Нова Гвинеја. Прва станица на турнејата е Хонолулу, каде што Клинтон ќе одржи говор, посветен на паназијските организации, а ќе има средба и со јапонскиот шеф на дипломатијата Качујо Окада.
XS
SM
MD
LG