Достапни линкови

Месиќ не гледа причина зошто негодува Тадиќ


Хрватскиот претседател Стипе Месиќ изјави дека неговата посета на Косово била очекувана од граѓаните, хрватските војници и претставниците на хрватското малцинство, па затоа не гледа што е причината за негодувањето на српскиот претседател Борис Тадиќ. По посетата на Месиќ на Косово Тадиќ изјави дека со тој чекор хрватскиот претседател им нанел штета на односите меѓу двете земји и му оставил непотребен товар на неговиот наследник.
XS
SM
MD
LG