Достапни линкови

Терористи во палестинските кампови во Либан?


Советникот за надворешна политика на германскиот канцелар Ангела Меркел, Кристоф Хојсен го предупредил Либан дека веројатно терористи се инфилтрирани во палестинските бегалски кампови на либанска територија. Според либанските медиуми, ова Хојсен им го кажал на претседателот и премиерот на Либан, Мишел Сулејман и Саад Харири за време на неговата посета на Бејрут неделава.
XS
SM
MD
LG