Достапни линкови

Германија - 10 починати од студ


Најмалку 10 лица починале од студ во Германија, сооопшти заедницата за помош на бездомниците. Сите настрадани се всушност луѓе кои спиеле на улици, под мостови или во напуштени објекти. Според официјалната статистика, во Германија има околу 230 илјади бездомници.
XS
SM
MD
LG