Достапни линкови

2 милитанти убиени во Индија


Индиските војници застрелале двајца милитанти, кои се наоѓале во еден хотел во Кашмир, по меѓусебната престрелка која траела 22 часа. Милитантите при бегството убиле еден полицацец, а војниците ги нападнале со рафали и гранати пред да бидат совладани. Исламска милитантна група која се бори Кашмир да биде споен со Пакистан ја презема одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG