Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак


Седум луѓе биле убиени во серијата бомбашки напади во западната ирачка провинција Анбар. Агенциите јавуваат дека станува збор за координарини напади врз полициските сили во градот Хит. Имено, напаѓачите поставиле бомби во четири куќи кои им припаѓаат на локални полицајци. Меѓу убиените имало и жени и деца.
XS
SM
MD
LG