Достапни линкови

Карзаи бара новиот кабинет да биде одобрен до 28 јануари


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи му соопшти денеска на парламентот дека сака да го комплетира неговиот кабинет до 28 јануари, кога ќе се одржи конференцијата во Лондон посветена на Авганистан. Парламентот минатата недела одби 17 од 24 кандидати на Карзаи, кој новите номинации ќе ги објави во сабота или недела.
XS
SM
MD
LG