Достапни линкови

Земјотрес и цунами на Соломонските Острови


Во серија земјотреси и Цунами, кои ги погодија Соломонските Острови, нема загинати и повредени, но голем број луѓе останаа без своите домови. Полициски патролни глисери ги обиколуваат најпогодените области каде што се доставува помош во храна, вода и облека. Нјсилниот земјотрес беше со јачина од 7,2 степена а Цунамито што следуваше предизвика бран од околу 3 метри.
XS
SM
MD
LG