Достапни линкови

3 осудени на смртна казна поради бомбашки напади во Ирак


Ирачките официјални лица соопштија денеска дека 3 лица се осудени на смртна казна со бесење, поради бомбашките напади во јуни во кои животот го загубија 70 луѓе. Во нападите беше урната една шиитска џамија и неколку домови околу неа во гардот Таза.
XS
SM
MD
LG