Достапни линкови

Иранската полиција распоредена низ Техеран да спречи протести


Иранските безбедносни сили и денеска се распоредени низ Техеран за да спречат нови протести, по вчерашните судири со демонстратите, во кои беше употребена сила и солзавец во некои делови од градот. Опозициските приврзаници претходно соопштија дека ќе го искористат празнувањето на Ташуа и Ашира-шиитски верски ритуал за нови анти-владини демонстрации.
XS
SM
MD
LG