Достапни линкови

Венеција поплавена


Повеќе од половина улици во Венеција се поплавени соопштија тамошните градски власти.Со поплавата се уништени и голем дел од венециските палати јавува италијанската агенција Анса.Се очекува и нов раст на нивото на водата во наредните неколку дена.Најлошата поплава Венеција ја доживеа минатата година кога нивото на водата порасна за 160 сантиметри над морското ниво.
XS
SM
MD
LG