Достапни линкови

Папуа Нова Гвинеја го призна Косово


Папуа Нова Гвинеа ја призна независноста на Косово, соопшти денеска опозициската алијанса за ново Косово. Оваа држава во Океанија решила да го признае Косово по лобирањето на лидерот на партијата Беџет Пацоли. Писмото за официјалното признавање на Косово ќе биде предадено во јануари.


XS
SM
MD
LG