Достапни линкови

5 луѓе загинаа во експлозија во Пакистан


Бомбаш самоубиец се разнел во близина на една џамија во северо-западен Пакистан, при што најмалку 5 луѓе загинале. Во експлозијата биле повредени и над 28 луѓе.
XS
SM
MD
LG