Достапни линкови

Берлускони заздравува по нападот во Милано


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони изминатата ноќ, како што јавуваат агенциите, ја минал мирно во болницата каде што бил префрлен откако бил удрен со статуетка по синоќешниот митинг во Милано. Берлускони имал повреди на устата, носот и вилицата. Нападот го извршил 42 годишниот Масимо Тартаља кој, според наводите, имал нарушено ментално здравје.
XS
SM
MD
LG