Достапни линкови

7 луѓе загинати во напади во околината на Багдад


Ирачкото министерство за внатрешни работи соопшти дека денеска биле убиени 7 луѓе, вклучувајки и тројца полицајци и двајца воници во околуната на Багдад. Инаку, денеска во Багдад беше американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс.
XS
SM
MD
LG