Достапни линкови

Македонското членство во Нато да остане отворено прашање


Во седиштето на НАТО во Брисел министерот за одбрана Зоран Коњановски, денеска на средбите со постојаните претставници на повеќе земји-членки на Алијансата побара прашањето на македонското членство во НАТО да биде постојано отворено. Како што јави МИА, Коњановски целта на средбите е продлабочување на билатерална соработка со НАТО-членките и највисоките воени командни структури на Алијансата.
XS
SM
MD
LG