Достапни линкови

Самоубиствен напад во Пешавар, 5-мина загинати


Најмалку 5 лица загинале, а околу 50 биле повредени кога бомбаш самоубиец активирал експлозив пред судот во пакистанскиот град Пешавар. Напаѓачот се обидел да влезе во судот, но бил запрен од обезбедувањето, по што дошло до експлозијата.
XS
SM
MD
LG