Достапни линкови

САД и ЕУ загрижени за БИХ


САД и ЕУ се загрижени поради неподговеноста на Босна и Херцеговина да целосно учествува во процесот на евроатланската интеграција, соопшти денеска американскиот заменик секретар Џон Стајнберг, при неговата посета на Сараево. Стајнберг изјави и дека политичките лидери на оваа земја треба да донеат одлуки, кои ќе им покажат на НАТО и унијата дека Босна и Херцеговина е спремна да стане нивна рамноправна членка и дека меѓународната заедница е спремна на тој пат да и ја пружи својата помош.
XS
SM
MD
LG