Достапни линкови

Медведев во Италија на средби со Берлускони и со Папата


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска е во едно-дневна работна посета на Италија, при што ќе расговара со премиерот Силвио Берлускони, а во Ватикан ќе има и прва средба со Папата Бенедикт 16-ти. До средбата со Папата доаѓа откако Руската Православна Црква и Ватикан ги подобрија меѓусебните односи.
XS
SM
MD
LG