Достапни линкови

Нов претседател на Хондурас е Порфирио Лобо


Опозициониот кандидат Порфирио Лобо е победник на контроверзните претседателски избори во Хондурас. Протераниот претседател Мануел Зелаја изјави дека признавањето на резултатите од овие избори би значело победа за лидерите на државниот удар.
XS
SM
MD
LG