Достапни линкови

Француски инвестиции за Русија


Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека францускиот енергетски гигант ЕДФ постигнал согласност со руски Газпром за заеднички конзорциум во изградбата на гасоводот Јужен тек. Путин денеска во Париз разговарал со француските лидери во врска со можноста француски фирми да инвестираат и во руската автомобилска индустрија.
XS
SM
MD
LG