Достапни линкови

Нови 17 случаи на свински грип во Македонија


Во изминатите 24 часа на Клиниката за инфективни болести во Скопје, биле примени 17 нови случаи на заразени со свински грип, соопштуваат од Министерството за здравство. Од таму наведуваат дека во болницата се лечат 71 пациент од кои само состојбата на една жена е критична. Во Македонија досега од новиот тип на грип Х1Н1, почина еден човек.
XS
SM
MD
LG