Достапни линкови

Бомбашки напад во Ирак, 1 полицаец загинал


Во експлозија на автомобил бомба во близина на полициски контролен пункт во ирачкиот град Фалуџа, загинал еден полицаец, соопштуваат полициските сили. Медицинските власти јавиле дека во нападот биле повредени уште 5 полицајци и 3 цивили.
XS
SM
MD
LG