Достапни линкови

Во Јужен Вазиристан убиени 16 милитанти и 6 војници


Најмалку 16 милитанти и 6 војници се убиени денеска во пакистанската офанзива во Јужен Вазиристан, соопштил армиски претставник. Повеќе од 30 илјади пакистански војници учествуваа во офанзивата против упориштата на Талибанците во областа Јужен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан

XS
SM
MD
LG