Достапни линкови

Нимиц ќе свика средба кога ќе смета дека тоа ќе има корист


Медијаторот Метју Нимиц по минатонеделните разговори со претставниците на Македонија и на Грција, е во секојдневен контакт со двете страни, но засега не планира да свика заедничка средба, соопштил денеска портпаролот на ОН Брендон Варма. Тој соопштил дека медијаторот ќе свика средба кога тој ќе верува дека таквата средба би била корисна

XS
SM
MD
LG