Достапни линкови

Сирија бара од САД да го заживее блискоисточниот мировен процес


Сирискиот претседател Башар ел Асад изјави за француски весник дека САД е слабата алка во напорите за мир на Блискиот исток и треба да работи понапорно за да ги оживее. Тој го повика претседателот Барак Обама да направи план за обнова на мировните преговори. Тој исто така истакна дека не е обновена довербата меѓу Сирија и САД и покарај серијата дипломатски средби меѓу двете земји.
XS
SM
MD
LG