Достапни линкови

Во Македонија 107 заболени од новиот грип


Во Македонија има 107 лица заболени од грипот А Х1Н1, а за уште 63 лица се чека лабораториска потврда, соопштено Институтот за јавно здравје , додавајќи дека повеќето од заболените се од Скопје и на возраст меѓу 10 и 25 години. Министерството за образование забрани организирање училишни екскурзии.

XS
SM
MD
LG