Достапни линкови

Земјотрес во Индонезија, 1 загинат и 88 повредени


Еден човек загинал а 88 се повредени во земјотресот со јачина од 6,7 степени според Рихтеровата сакал што денеска го погоди индонезискиот остров Самбава, соопштиле тамошните власти. Шефот на кризниот штаб изјавил дека има и матријални штети, дека многу куќи се оштетени, но ниедно семсјтво не е принидено да го напушти својот дом.
XS
SM
MD
LG