Достапни линкови

Ахмети:Статусот на припадниците на ОНА ќе се реши


Статусот на поранешните припадници на ОНА ќе се реши, во согласност со постоечките закони, изјавил денеска лидерот на ДУИ, Али Ахмети пред седницата на Центаралното претседателство на партијата. Ахмети ги отфрлил шпекулациите дека за решавањето на статусот на припадниците на ОНА се подготвува нов закон.


XS
SM
MD
LG