Достапни линкови

Филип Гордон:Договор за името е можен


Американскиот помошник-државен секретар за европски и евроазиски прашања Филип Гордон, изјавил дека спорот за името меѓу Македонија и Грција може да се реши, во интерес на двете земји. Тој изјавил дека процесот го водат ОН, но и Америка има удел и интерес и го охрабрува тој процес, будејќи ќе обезбеди натамошен придонес за стабилност на Балканот.

XS
SM
MD
LG