Достапни линкови

Невработеноста во САД над 10 насто


Стапката на невработеност во Соединетите држави надмина 10 проценти што е за прв пат по 1983 година. Министерството за труд соопшти дека околу 16 милиони луѓе во Соединетите држави не можат да најдат работа и покрај тоа што аналитичарите велат дека најлошата рецесија што ја зафати земјата од Големата депресија, била надмината.
XS
SM
MD
LG